IEEE IU Öğrenci Kolumuz Avrupa, Asya ve Türkiye’de Üniversitemizi Temsil Etti

IEEE IU Öğrenci Kolumuz Avrupa, Asya ve Türkiye’de Üniversitemizi Temsil Etti

İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Aydın AKAN’ın danışmanlığını yaptığı 2002 yılında kurulan IEEE IU Öğrenci Kulübümüz (İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik ve IEEE Kulübü) Malezya, Almanya ve Türkiye’de üniversitemizi temsil etti.

IEEE IU Öğrenci Kolu’nda daha önce yönetim kurulu görevlerinde ve birçok görevlerde bulunmuş 4. Sınıf öğrencimiz Samet CAYMAZ; 14-17 Ağustos tarihleri arasında üniversitemizi ODTÜ ve ODTÜ KKK ile birlikte Malezya başkenti Kuala Lumpur’daki Universiti Tenaga Nasional’ın (UNITEN) düzenlediği 2nd IEEE Power & Energy Society Öğrenci Kongresi’nde temsil etti. Konaklama, ulaşım masraflarının tamamı IEEE tarafından karşılandı.

Kongre katılımcıları, Universiti Tenaga Nasional, Kuala Lumpur, MALEZYA

 
Georgia Teknoloji Enstitüsü’nden (Gatech) Prof. Dr. Frank LAMBERT’in başkanlığını yaptığı 2nd IEEE Student PES kongresine; Bosna Hersek, Brezilya, Kolombiya, Kosta Rica, Hırvatistan, Ekvador, El Salvador, Macaristan, Hindistan, Malezya, Meksika, Pakistan, Filistin, Panama, Peru, Singapur, İsveç, Tunus, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri ülkeleri katıldı.

Multicultural Night (Her ülkenin kültürünü tanıttığı gece)

 
Kongrede “Nesnelerin İnterneti (IoT)”, “Yenilenebilir Enerji Kaynakları”, “Akıllı Şebeke ve Sistemler” konuları ve geleceğe ışık tutabilecek projeler öğrenciler ve profesyoneller arasında tartışıldı. Workshoplar düzenlendi, teknik ve kültürel geziler yapıldı. Ayrıntılı bilgi için: http://2ndpesstudentcongress.ieeemy.org/

Üniversitemizin ve Kulübümüzün Anlatıldığı Poster Sunumu, MALEZYA

 
17-22 Ağustos tarihleri arasında üniversitemizle birlikte Türkiye’den Boğaziçi, Koç, Bilkent, Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Karadeniz Teknik, Eskişehir Osman Gazi, Süleyman Demirel ve Türk Hava Kurumu Üniversiteleri katılımıyla Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Regensburg, Almanya’da gerçekleşen IEEE Region 8 Students & Young Professionals Congress’te üniversitemizi IEEE Kulübünden Samet CAYMAZ temsil etti. Konaklama masraflarının tamamı IEEE tarafından karşılandı.
 

​Ödül Töreni, ALMANYA

 
IEEE Region 8’in kapsadığı tüm Avrupa ülkeri ve bazı Orta Doğu ülkelerinin katılımıyla gerçekleşen IEEE R8 SYP’de eşzamanlı olarak 5G, Intel, Kapersky, Akamai ve birçok workshoplar düzenlendi. Eş zamanlı olarak BMW, yenilenebilir enerji, robotik, drone araştırma laboratuvarları gibi birçok teknik ve kültürel geziler düzenlendi. Ayrıntılı Bilgi için: https://www.syp-regensburg.de/

Kongre katılımcıları, Ostbayerische Technische Hochschule (OTH), Regensburg, ALMANYA

 
Kongrede birçok ödül dağıtıldı. Ödül töreninde okullara dağıtıdı ve kültürel etkileşim sağlandı. IEEE İstanbul Üniversitesi Gelişen Teknoloji Günleri (GETEK) etkinliğine ödül almaya layık görüldü. Üniversitemizi ve Ülkemizi kongrede temsil etmekten gurur duyduk. GETEK’16 için: http://bit.ly/GETEK16

 

Gelişen Teknoloji Günleri (GETEK) Etkinliğimizin Ödülü

 
Kulübümüz olarak üniversitemizin ve hocalarımızın destekleri sayesinde İÜ Mühendislik Fakültesi’nin en büyük kulübü olmak ve üniversitemizi “Istanbul University” markası olarak tanıtmaktan gurur duyuyoruz.

Üniversitemizin ve Kulübümüzün IEEE R8 Başkanına Anlatıldığı Poster Sunumu, ALMANYA

 
22-28 Ağustos Tarihleri arasında olan 14th IEEE Turkey Students & Young Professionals Congress’e Türkiye’den 65’ten fazla üniversitenin katılımıyla İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde üniversitemizi temsilen katılım sağladık. IEEE Öğrenci kulüpleri durumları, şirket oturumları, yönetim durumları oturumlarda tartışıldı ve IEEE Türkiye seçimleri yapıldı.

Seçimler sonucunda eski idari kurulundan IEEE Türkiye PES Öğrenci Temsilcisi Özge CESUR olarak seçilmiştir.

​Kongre’ye Katılan 65’ten Fazla Üniversite’nin Öğrencileri, İTÜ SDKM, İSTANBUL

 
Kongreye IEEE İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kolu’nda birçok görevlerde bulunmuş ve bu yıl öğrenci kolu başkanlığı yapan 4. Sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Talha AYDEĞER, yönetim kurulundan Emine Büşra BENLİ, Tarık YARDIM, Recep DEĞİRMENCİ ve Gizem GÜZ; IEEE İÜ idari kurulundan Simla DERSİN, Nurullah KUŞ ve Cahit BEKCİ ve Mentörlerimizden Duygu HASTOPRAK ve Samet CAYMAZ üniversitemizi ve kulübümüzü temsilen İTÜ’deki kongreye katılım sağladı.

IEEE Turkey SYP Konferansı akşamı Boğazturu, İSTANBUL

 
65’ten fazla üniversiteden gelen mühendislik öğrencilerinin kaynaşması için boğazturu, havuz başında akşam yemeği gibi networking ortamları kongrede sağlandı. Böylece meslektaşlarımız ve diğer mühendislerle sağlam bağlar kuruldu.
 
Yaptığımız diğer bir etkinlikse 4 Ekim’de tüm dünya ile aynı anda IEEE Day kutlamalarına katıldık. Kardeş okulumuz olan IEEE Medipol Üniversitesi ile birlikte akşam yemeği yedik. İstanbul’un simgelerinden Galata Kulesi önündeki fotoğrafı tüm dünya ile IEEE Day platformunda paylaştık.

4 Ekim IEEE Day kutlamaları, İSTANBUL

 
9 Ekim tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür merkezinde düzenlenen IEEE Marmara Bölge Toplantısına 35 kişilik ekibimizle katılım sağladık. IEEE kültürü, kişisel gelişim ve networking ortamı IEEE Boğaziçi üniversitesinin organizasyonuyla güzel deneyimler kazandık.
 

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür Merkezi, İSTANBUL

 
IEEE İstanbul Üniversite’si Öğrenci Kolu olarak üniversitemizi ve fakültemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Öncelikle bu günlere gelmemizi sağlayan mezun IEEE gönüllülerine, mentörlerimize, tüm aktif üyelerimize, IEEE Üyeleri hocalarımız: Prof. Dr. Bekir Sıddık Binboğa YARMAN, Prof. Dr. Aydın AKAN, Prof. Dr. Mukden UĞUR ve Araştırmacı Serkan TÜZÜN hocalarımıza, İÜ Mühendislik Fakültesi çalışanlarına bu güne gelmemizi sağladıkları için teşekkür ederiz.

Kulübümüzün parçası olmak istiyorsanız: http://www.ieeeiu.com/index.php/uyelik

Mezun sayfamız: https://www.facebook.com/groups/944925602240385/

http://www.ieeeiu.com/
https://www.facebook.com/ieeeiu
https://www.instagram.com/ieeeiu/
https://twitter.com/iuieee
https://www.linkedin.com/groups/8268396

16/11/2016
1464 defa okundu

Mühendislik Fakültesi Avcılar Kampüsü

34320 Avcılar - İstanbul

Tel: 0 (212) 473 70 00