Seçilmiş Öğrenci Başarıları




İstanbul Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Seçilmiş Öğrenci Başarıları

Yıl Yarışma / Organizasyon Açıklama

2015 Shell Eco Marathon-Europe
Beşincisi (Urban Concept)
HİDROİST
(Hidrojen Enerjili Araç Takımı)

  1. Gürcan SARI
  2. Sergen Erkan ARSLAN
  3. Fatih Enes UZUN
  4. Berat Meral
  5. Hande UZUNEL
  6. Esra AKKÖZ
  7. Onur AY
  8. Hasan ARPALİ
  9. Burhan ÖZTÜRK
  10. Müge ÇULHA
  11. M. Birgül AKOLPOĞLU
  12. Fatih Ümit ÖZKUL
  13. H. Yaşarcan YÜKSEK
  14. Kemal ÖZER
  15. Yunus EKMEN

Danışman: Yrd. Doç. Yasin Özçelep


2015 Abu Dhabi Solar Challenge
Dünya Dördüncülüğü
SOCRAT

  1. Mithat Engin TOPALOĞLU
  2. Ayberk GÖKALP
  3. Mehmet Ali AYKUT
  4. Ahmet Kaan SARICA
  5. Burak İLÇİM

2014 Birincilik –
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)
Bitirme Tasarım Proje Ödülü
Proje: “Yazılım Tabanlı Kablosuz Haberleşme Sistemi”

  1. Tamer KAYA
  2. Şerafettin ERÇAVUŞ
  3. Mehmet Merih LEBLEBİCİ

Danışman: Doç. Dr. Hakan Doğan


2014 Birincilik –
TÜBİTAK Alternatif Enerjili
Araç Yarışları (Elektromobil)
YEREL (Elektrikli Araç Takımı)

  1. Serdar Zurnacı
  2. Gökhan Erdoğan
  3. Orçun Karadeniz
  4. Sertel Tanta
  5. Ertunç Kırgül

Akademik Danışman: Prof. Dr. İlhan Kocaarslan
Danışman: Yrd. Doç. Dr. Abdurrahim Akgündoğdu
Akademik Sorumlu: Dr. Hasan Tiryaki


2014 Birincilik –
TÜBİTAK Alternatif Enerjili
Araç Yarışları (Hidromobil)
HİDROİST (Hidrojen Enerjili Araç Takımı)

  1. Gürcan SARI
  2. Sergen Erkan ARSLAN
  3. Fatih Enes UZUN
  4. Berat Meral
  5. Hande UZUNEL
  6. Esra AKKÖZ
  7. Onur AY
  8. Hasan ARPALİ
  9. Burhan ÖZTÜRK
  10. Ercan İHTİYAR

Danışman: Yrd. Doç. Yasin Özçelep


2014 GETEK14
Gelişen Teknoloji Günleri 2014
IUEE
İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Öğrenci Kulubü

 
2-3-4 Aralık -2014
Ali Rıza Berkem Konferans Salonu

Katılımcı Firmalar

  • MİCROSOFT
  • ARKEN JENERATÖR
  • SIEMENS
  • TEKNOPAT
  • HUAWEİ
  • AKKUYU NÜKLEER
  • KARİYER.NET
  • TOFAŞ
  • TMMMOB
  • ING BANK
  • 2M KABLO

İbrahim Şişman
İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu
Yönetim Kurulu Başkanı


2013 Çeyrek Final –
“Design Challenge’2013 International
Design and Robot Competition
Wilhelmshaven, Germany
I-RoboT 

  1. Emre BALKI
  2. Durmuş ERSOY
  3. Sefa ARBAÇ
  4. Adem ÇILGIN

Danışman: Dr. Koray GÜRKAN


2013 En iyi tasarım ödülü –
TÜBİTAK Alternatif Enerjili
Araç Yarışları (Hidromobil)
HİDROİST (Hidrojen Enerjili Araç Takımı)

  1. Sinan GÜLTEKİN
  2. Gürcan SARI
  3. Fatih GÖK
  4. Seydi ŞENGÜL
  5. Selim ARIKAN
  6. Tsedenpurev SARANCHİMEG
  7. Mehmet Murat İSPİRLİ

Danışman: Yrd. Doç. Yasin Özçelep


2013 İkincilik –
TÜBİTAK Alternatif Enerjili
Araç Yarışları (Formula-G)
SOCRAT

  1. Serdar ZURNACI
  2. Orçun KARADENİZ
  3. Tuba GÜVEN
  4. Halil YAKAR
  5. Aydın ALÇI
  6. Büşra ALPDOĞAN
  7. Metin Ayberk FİKİRLİ
  8. Yalvaç AKGÜN

Danışman: Yrd. Doç. Erkan Atmaca


2013 GETEK13
Gelişen Teknoloji Günleri 2013
IUEE
İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Öğrenci Kulubü

 
17-18-19 Aralık -2013
Ali Rıza Berkem Konferans Salonu

Katılımcı Firmalar

  • Aksa Jenerator
  • Turkcell
  • Alcatel Lucent
  • Microsoft
  • Avea
  • Tübitak
  • Vestel
  • Asus
  • Varinak
  • Oracle
  • Bilişim Eğitim Merkezi
  • Bilkur
  • ElektrikPort
  • BilgeAdam

Abdulkerim Geldi
İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu
Yönetim Kurulu Başkanı

2012 Güneş Enerjili Araç TÜBİTAK Türkiye Şampiyonu SOCRAT1. Murat ALTUĞ

2. Sertel TANTA

3. Gökhan ERDOĞAN

4. Serdar ZURNACI

5. Ertunç KIRGÜL

6. Orçun KARADENİZ

7. Esat ERTÜRK

8. Tuba GÜVEN

9. Halil YAKAR

10. Aydın ALÇI

11. Büşra ALPDOĞAN

12. Metin Ayberk FİKİRLİ

13. Yalvaç AKGÜN

Danışman: Yrd. Doç. Erkan Atmaca

2012 ELECO 2012 Ulusal Konferans En iyi öğrenci bildirisi ödülüMuhammed Emin BAŞAK “Tümdevrelerin Elektromanyetik Performansı için Pasif Devre Tasarımı” isimli bildiri ile

Danışman: Prof. Dr. Ayten KUNTMAN

2012 Gelişen Teknoloji Günleri 2012(GETEK12) İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Öğrenci Kulubü11-12-13 Aralık 2011

 

FNSS

AirTies

Cisco

Huawei

Vodofone

BTYÖN

Legrand

ENA Electronics

Avea

Alcatel Lucent

Arçelik

Borusan EnBw

İnform

msHowto

 

Aykut Önal

İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Danışman: Doç. Dr. Hakan Doğan

2011 Gelişen Teknoloji Günleri 2011(GETEK11) İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Öğrenci Kulubü21-22-23 Aralık 2011

AIRTIES

CISCO

SIEMENS MEDICAL

MICROSOFT

NETAŞ

SOBEE

INNOVA

KOSGEB

ROBOTIKA

INNOVATION BOX

UNIDO – ICHET

IBM

FNSS

BİLGE ADAM

 

Fatih GÖK

İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Yönetim Kurulu Başkanı

Danışman: Doç. Dr. Hakan Doğan

2011 Güneş Enerjili Araç TÜBİTAK Türkiye Şampiyonu SOCRAT1. Murat ALTUĞ

2. Tolga BAYKAL

3. Sertel TANTA

4. Gökhan ERDOĞAN

5. Serdar ZURNACI

6. Ertunç KIRGÜL

7. Esat ERTÜRK

8. Orçun KARADENİZ

9. Faruk TOPTAŞ

Danışman: Yrd. Doç. Erkan Atmaca

2010 Gelişen Teknoloji Günleri 2010 (GETEK10) İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Öğrenci Kulubü7-8-9 Aralık -2010

 

Katılımcı Firmalar

Türk Telekom

BSH (Bosch-Siemens)

FNSS

Philips Healthcare

Robotika

Siemens Healthcare

Avea

TÜBİTAK UEKAE

TÜBİTAK UME

Microsoft

Havelsan

Alcatel-Lucent

 

İstanbul Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu

Yönetim Kurulu Başkanı: Can Demirel

Danışman: Doç. Dr. Hakan Doğan

2010 Güneş Enerjili AraçTÜBİTAK Türkiye Şampiyonu SOCRAT1. Murat ALTUĞ

2. Tolga BAYKAL

3. Ahmet VATANSEVER

4. Serhan TUNCA

5. Sertel TANTA

6. Gökhan ERDOĞAN

7. Serdar ZURNACI

8. Ertunç KIRGÜL

 

Danışman: Yrd. Doç. Erkan Atmaca

2009 Güneş Enerjili AraçTÜBİTAK Türkiye Şampiyonu SOCRAT1. Murat ALTUĞ

2. Tolga BAYKAL

3. Ahmet VATANSEVER

4. Serhan TUNCA

5. Sertel TANTA

 

Danışman: Yrd. Doç. Erkan Atmaca

2007 IEEESinyal İşleme Uygulamaları

Konferansı

 

En iyi öğrenci makalesiÜçüncülük ödülü

Hakan Dogan

 

“Aşağı Link MC CDMA Sistemlerinde Kullanılan PIC alıcının EM-MAP Tabanlı olarak İlklendirilmesi”

Eskişehir, 11-13 Haziran 2007

 

Danışman: Prof. Dr. Hakan Ali Çırpan

2006 IEEESinyal İşleme Uygulamaları

Konferansı

 

En iyi öğrenci makalesiİkincilik ödülü

Hakan Dogan

 

“Turbo/Katlamali Kodlanmis SFBC/STBC-OFDM Sistemlerinde Yinelemeli Kanal Kestirimi”

Antalya, Belek 17-19 Nisan 2006

 

Danışman: Prof. Dr. Hakan Ali Çırpan

2006 “Özgün Proje”TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Proje Yarışması Proje İsmi: “GPS ve İvme Ölçümüne Dayanan Rota İzleme Sistemi” 

Öğrenci

Hüseyin Sinan AKŞİMŞEK

 

Danışman: Dr. Koray GÜRKAN

29/05/2015
3439 defa okundu

Mühendislik Fakültesi Avcılar Kampüsü

34320 Avcılar - İstanbul

Tel: 0 (212) 473 70 00