İstanbul Üniversitesi
http://muhendislik.istanbul.edu.tr/?p=11243
Export date: Tue Jan 23 1:57:13 2018 / +0000 GMT

“Teknoloji Transfer Ofisi Proje Günleri” Sunumu Yapıldı


Teknoloji Transfer Ofisi Proje Günleri” Sunumu Yapıldı

“Teknoloji Transfer Ofisi Proje Günleri” sunumu, 30 Aralık 2015 Çarşamba günü ise İÜ Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Programa İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Güloğlu, Prof. Dr. Bayram Mert Savrun, İÜ Genel Sekreteri Metin Küçük, İÜ Rektör Danışmanı ve İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Prof. Dr. Ergün Yolcu, TTO Destek Programları Yönetimi Sorumlusu Kadir Yılmaz ve birçok akademik ve idari personel katılmıştır.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bilgin ve TTO Destek Programları Yönetimi Sorumlusu Kadir Yılmaz konuşma yaptılar.

Prof. Dr. Mehmet Bilgin; güçlü bir akademik personel kadrosuna ve alt yapı imkanlarına sahip olduğumuzu, bölümler arası ve hatta fakültelerle işbirliği yaparak multidisipliner çalışmalara önem vermemiz gerektiğini vurgulayarak Mühendislik Fakültesinin potansiyelini daha etkin kullanmanın önemini vurgulamış, bölümlerimiz hakkında genel bilgi vermiştir.

 

Araştırma ve İnovasyon Konularında İddialıyız

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi'nden olmanın bir iftihar meselesi olduğunu belirterek, “İstanbul Üniversitesi mensubu olmak her gittiğimiz yerde bizi kucaklıyor. Türkiye'de yer alan üniversiteler arasından İstanbul Üniversitesi olarak ayrılmamız sadece köklü tarihimiz sayesinde değil, aynı zamanda üniversitemizi öne çıkaran kendisinden beklenen üst düzey öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmesi ve daha da önemlisi araştırma ve inovasyon yönünde de kendi iddiasına sahip olması ve bu iddiasını değişik vesilelerle ortaya koymasıdır” şeklinde konuştu.

“Proje Devamlılığı Esas”

“Teknoloji Transfer Ofisi Proje Günleri” kapsamında görev alan tüm hocaları gönülden kutladığını ifade eden İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak şu açıklamalarda bulundu: “Proje sahibi olan, projelerini sürdüren, projelerini verdikleri sürede bitiren ve bitirdiği projede yeni projelere ulaşan öğretim üyeleri aranızda ve her birini gönülden kutluyorum. Ve tabii ki de bu projelerin devamlılığı esastır. Üniversiteler arasındaki sıralama farklı kuruluşlar tarafından yapılıyor ve şu anda itibar gören dünyada yaklaşık 8 kuruluş var. Ne mutlu ki üniverstemiz 8 uluslararası yüksek kuruluşun 7'sinde görünür durumda. Bir çoğunda ilk yüzde. Ve dolayısıyla da 10 yıldır kesintisiz ilk 500'de yer alıyor.”

İstanbul Üniversitesi'nin asıl üstünlüğünün araştırma alanında yapacağı faaliyetler olduğunu vurgulayan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Üniversitemizin tüm imkanları Mühendislik fakükültesinin elindedir. Yeter ki planlamanızı doğru yapın, zamanında yapın ve bize talep ulaştığı zaman üniversitenin tüm imkanları sizler için, fikirleriniz, projelerinizi içindir. O vesileyle üniversitemizin asıl üstünlüğünün araştırma alanında yapacağı faaliyetler olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum. Bu fikrin en iyi uygulanacağı yer mühendislik fakültesidir. Çünkü şu anda öğretim üyesi kadrosunda olan 296 hocamız var. Her türlü bilimsel çalışmayı yalnız başına götürebilecek, proje yürütücüsü olabilecek değerli öğretim üyeleri bu çatı altında. Biz kendilerinden üst düzeyde yararlanmak istiyoruz. Kendilerinin rehberliğinin diğer bölümlere de diğer branşlara da yol gösterici olmasını bekliyoruz. Bu vesileyle böyle bir mühendislik fakültesine sahip olduğumuzun gururunu sizlerle paylaşmak istiyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

image_30 image_29
image_28 image_27
image_26 image_25
image_24 image_23
image_22 image_21
image_20 image_19
image_18 image_17
image_16 image_15
image_14 image_13
image_12 image_11
image_10 image_9
image_8 image_7
image_6 image_5
image_4 image_3
image_2 image_1
image_0
Post date: 2016-01-12 17:09:33
Post date GMT: 2016-01-12 15:09:33

Post modified date: 2016-01-12 17:19:26
Post modified date GMT: 2016-01-12 15:19:26

Export date: Tue Jan 23 1:57:13 2018 / +0000 GMT
This page was exported from İstanbul Üniversitesi [ http://muhendislik.istanbul.edu.tr ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com